Telekom prichádza s prvou várkou 5G lokalít v novom roku

Najvyššia generácia siete prichádza do miest, obcí a nebudú chýbať ani nové turistické destinácie.

5G v mestách

Pokrytie 5G sieťou sa rozšírilo do piatich nových miest. Medzi nové mestá patrí dvojica na Hornej Nitre (Bánovce nad BebravouPartizánske) a časť mesta Michalovce. Čiastočné pokrytie prišlo aj do Pezinka– a to do mestskej časti Grinava. Rozšírilo sa aj pokrytie v meste Modra o časť Harmónia.

Špeciálnu pozornosť venujeme aj príchodu 5G do Vysokých Tatier: zatiaľ sú pokryté časti Starý Smokovec, Nový Smokovec, Tatranské Zruby a ich okolie.

Spolu je 5G sieť Telekomu už v 39 mestách Slovenska, pričom niektoré sú pokryté čiastočne.

5G v obciach

Aj v tejto vlne prišlo 5G do nových obcí, najviac ich nájdete v Trenčianskom kraji, ale aj na Spiši. Medzi deväť nových obcí patria: Brodzany, Ladce, Letanovce, Opatovce, Podhorie, Spišský Štvrtok, Trenčianska Turná, Trenčianske Stankovce, Veľké Bierovce.

Pokrytie takto dosahuje už 92 obcí. Kompletné pokrytie 5G sieťou prikladáme v podobe mapky.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.