Ming-Chi Kuo: Apple pripravuje lacnejšie AirPods a nové AirPods Max

Analytik Ming-Chi Kuo, známy svojimi presnými predpoveďami a množstvom konexií v dodávateľskom reťazci Applu, hovorí o nových slúchadlách z dielne Apple.

Iba krátko po tom, ako Mark Gurman z portálu Bloomberg vyhlásil, že tento rok nečakajú AirPods žiadne zásadné novinky, Ming-Chi Kuo ohlasuje prvé informácie k novinkám na rok budúci. Tvrdí, že spoločnosť Apple sa pripravuje na uvedenie druhej generácie AirPods Max. Produkt by mal byť uvedený v druhom polroku 2024, najneskôr však v prvej polovici roka 2025. O výrobu sa postarajú firmy Luxshare ICT a Hon Teng.

Žiaľ, o produkte viac informácií neohlásil. Nie je tak jasné, či pôjde len o ďalší refresh farieb, ako naznačil Gurman, alebo pôjde o produkt so zásadnými vylepšeniami. Pre zaujímavosť, súčasný model AirPods Max bol uvedený na trh ešte v decembri 2020.

Druhou novinkou, ktorú máme očakávať, sú ešte lacnejšie AirPods. Základný model slúchadiel by mal byť uvedený súčasne s druhou generáciou Max slúchadiel. Odlišovať sa bude cenou, ktorá bude začínať na 99 dolároch. V súčasnosti najlacnejším modelom v ponuke je druhá generácia AirPods za 129 dolárov, resp. 149€. Pri súčasnom trende by tak slúchadlá mohli na európskom trhu začínať už na 119€. Novinkou oproti súčasnému modelu by mohlo byť nabíjanie pomocou USB-C konektora namiesto Lightning.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.