MacBook Pro sa oneskorí, mal byť opäť odložený

Nový MacBook Pro sme očakávali už koncom minulého roka. Aj by to dávalo zmysel, keďže Apple uviedol MacBook Air s M2 procesorom na WWDC a odvtedy sme sa nedočkali žiadnej počítačovej novinky.

Namiesto toho sme sa dočkali vyjadrenia, že MacBook Pro bude ohlásený až na jar 2023. Ale po novom sa zdá, že ani to neplatí. Aspoň to naznačuje s odvolaním na svoje zdroje tajwanský server DigiTimes. Tvrdí, že počítače mali byť pôvodne uvedené na trh v najbližších mesiacoch, to sa však zrejme nestane. Počítače majú disponovať čipmi M2 Pro a M2 Max, a hoci ide o novú generáciu, zrejme ponúknu len nepatrný upgrade výkonu oproti terajším modelom.

Mark Gurman z portálu Bloomberg pre zmenu tvrdí, že počítače majú disponovať systémom macOS 13.3, ktorého uvedenie sa očakáva niekedy v marci až apríli tohto roka, a zrejme bude tento upgrade ohlásený súčasne s novým Mac Pro a okuliarmi Reality Pro. Či bude súčasťou oznámení aj nový MacBook Pro, zatiaľ nie je jasné. Je však možné, že k uvedeniu počítačov dôjde ešte pred WWDC, najneskôr však priamo na konferencii.

Výrobu čipov M2 Pro a M2 Max pre nový MacBook Pro má na starosti TSMC. Na konci decembra zahájilo výrobu 3nm procesorov, zatiaľ však nie je jasné, či s týmto procesom bude vyrábať aj vyššie uvedené čipy pre MacBook. Súčasné M1 Pro a M1 Max čipy sú vyrábané s pomocou 5nm procesu. Portál DigiTimes tiež uvádza, že očakáva pokles predajov o 40 až 50% v prvom štvrťroku 2023. Dôvodom má byť, že sa Apple rozhodol zmeniť výrobcu, a počítače dnes montuje firma Wingtech.

Zdroj: DigiTimes; MacRumors

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť