MacBook Air uvidíme do leta s celkom novou uhlopriečkou a možno aj čipom

Apple sa pripravuje na predstavenie nových modelov kompaktného laptopu zo svojej ponuky. Novinka má doraziť na rozhraní jari a leta.

Podľa nového reportu Marka Gurmana z Bloombergu možno očakávať dvojicu modelov – má ísť o 13 a 15-palcový variant MacBooku Air. Podľa názoru renomovaného analytika má minimálne jeden z predstavených modelov disponovať vyvíjaným čipom M3, ktorý by sa mohol objaviť aj v chystanom iMacu. M3 vyvíja pre Apple TSMC, ktorý na jeho výrobu využíva 3nm proces. Ten má priniesť vylepšený výkon aj úspornosť procesoru. Súčasný MacBook Air vybavený čipom M2 (vyrábaný 5nm procesom) predstavila kalifornská značka v lete minulého roku.

To, či bude novým prírastkom do rodiny čipov Apple Silicon disponovať aj premiérový 15-palcový model MacBooku Air, zatiaľ nie je isté. Aj keď by sa na prvý pohľad malo zdať, že implementácia najnovšieho procesoru do novinky je logickým krokom, nemusí to tak byť. MacBook Air s väčšou uhlopriečkou môže byť pre zákazníkov stále dostatočne zaujímavý aj s čipom M2.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.