Na novom iMacu sa v Apple naplno pracuje. Ako bude vyzerať?

Podľa nových informácií, ktoré priniesol Bloomberg, je vývoja novej generácie Apple desktopu v pokročilej fáze. Poznáme aj detaily o jeho podobe.

Aktualizovaný iMac bude disponovať novým čipom z rodiny Apple Silicon, pravdepodobne pôjde o M3. Zmeny dizajnu sa budú primárne týkať “vnútorností” zariadenia. Nový má byť aj výrobný postup pri produkcii stojana, v ktorom je iMac upevnený. M3 bude mať na starosti dvorný dodávateľ čipov pre Apple, spoločnosť TSMC, ktorá ho vyvíja 3nm procesom. Podľa očakávaní prinesie viac výkonu aj úsporu energie.

Čo sa týka uhlopriečky, aj nový model ponúkne 24-palcov ako to je v prípade aktuálnej generácie iMacu. Novinka by mala byť dostupná v rovnakých farbách, ktoré sú na výber v súčasnosti.

Apple naposledy aktualizoval svoj desktop v apríli pred tromi rokmi. iMac z roku 2021 bol vybavený čipom M1 a novým tenkým dizajnom v pestrej palete farebných variantov. V súčasnosti ide o jediný iMac v ponuke značky – väčší, 27-palcový model ako aj verzia Pro boli vyradené v priebehu posledných dvoch rokov. Návrat väčšieho iMacu však nie je podľa Marka Gurmana z Bloombergu vylúčený.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.