Na novom iMacu sa v Apple naplno pracuje. Ako bude vyzerať?

Podľa nových informácií, ktoré priniesol Bloomberg, je vývoja novej generácie Apple desktopu v pokročilej fáze. Poznáme aj detaily o jeho podobe.

Aktualizovaný iMac bude disponovať novým čipom z rodiny Apple Silicon, pravdepodobne pôjde o M3. Zmeny dizajnu sa budú primárne týkať “vnútorností” zariadenia. Nový má byť aj výrobný postup pri produkcii stojana, v ktorom je iMac upevnený. M3 bude mať na starosti dvorný dodávateľ čipov pre Apple, spoločnosť TSMC, ktorá ho vyvíja 3nm procesom. Podľa očakávaní prinesie viac výkonu aj úsporu energie.

Čo sa týka uhlopriečky, aj nový model ponúkne 24-palcov ako to je v prípade aktuálnej generácie iMacu. Novinka by mala byť dostupná v rovnakých farbách, ktoré sú na výber v súčasnosti.

Apple naposledy aktualizoval svoj desktop v apríli pred tromi rokmi. iMac z roku 2021 bol vybavený čipom M1 a novým tenkým dizajnom v pestrej palete farebných variantov. V súčasnosti ide o jediný iMac v ponuke značky – väčší, 27-palcový model ako aj verzia Pro boli vyradené v priebehu posledných dvoch rokov. Návrat väčšieho iMacu však nie je podľa Marka Gurmana z Bloombergu vylúčený.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.