iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.

Teda nie všetky, ale aspoň časť z nich. Mark Gurman, hoci v januári vravel, že iOS 17 prinesie menej noviniek, teraz vraví, že tomu bude inak. V čase, keď Apple začínal pracovať na systéme iOS 17, plánoval ho vyvinúť ako vyladenejšiu verziu iOS 16, ktorá sa zameria na opravu chýb a zvýšenie výkonnosti. Malo ísť o akýsi ekvivalent legendárneho Mac OS X Snow Leopard. Ako príklad poslúžilo vydanie systému iOS 16. Ten bol možno až príliš ambiciózny vzhľadom na to, koľko funkcií bolo odložených alebo si vyžadovalo urgentnú opravu hneď po vydaní.

Stratégia sa v prípade iOS 17 však zmenila a systém zrejme nakoniec ponúkne niekoľko užitočných funkcií, ktoré si užívatelia vyžadovali. Nebude mať však žiadnu prevratnú novinku, akou boli nové pozadia na zamknutej obrazovke. Softvér má krycie meno softvéru “Dawn” a mal by sa sústrediť na niekoľko najžiadanejších vecí. Jednou z nich môže byť vylepšená Siri, CarPlay vzhľadom na pokrok v automobilite, či dokonca možnosť inštalácie aplikácií z iných zdrojov, než je oficiálny App Store. Posledná menovaná môže súvisieť aj so záujmami úradníkov, ktorí sa zamýšľajú, či si exkluzivitou Apple neupevňuje monopol, ktorý môže zneužívať vo svoj prospech. Napríklad čoraz kontroverznejšou 30% “daňou” z predaja.

Zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Takto budú vyzerať novinky v iOS 17

Apple už o pár týždňov predstaví operačný systém iOS 17 pre iPhone a preto niet divu, že v poslednej dobe čítame veľa o tom, aké zmeny by mala táto verzia OS priniesť.