EarPods s USB-C konektorom mieria do masovej výroby

Áno, Apple sa sústredí predovšetkým na bezdrôtové slúchadlá AirPods a Beats. Napriek tomu ale firma naďalej vyrába slúchadlá káblové – EarPods.

Tie boli súčasťou balenia telefónov iPhone veľmi dlhú dobu, prakticky od dôb iPhonu 5, kedy nahradili predošlé bezmenné slúchadlá z dôb iPodu. EarPods si za ostatné roky prešli viacero úpravami. Napríklad to bola zmena balenia, v akom sa dodávali ako súčasť telefónu, eventuálne došlo k vytvoreniu verzie s Lightning konektorom namiesto 3,5mm jacku a napokon sa ich Apple rozhodol odstrániť z balenia telefónov, argumentujúc, že užívatelia už viac než pravdepodobne vlastnia jeden pár slúchadiel z minulosti a ak nie, tak prešli na bezdrôtové slúchadlá. Firma sa tak rozhodla zároveň znížiť ich výrobu a bojovať proti odpadu.

V blízkej dobe však Apple plánuje uviesť na trh novú verziu slúchadiel, tentoraz s USB-C konektorom. Slúchadlá budú pritom len jedným z mnohých produktov, ktoré si prejdú updatom, aby reflektovali nariadenie EÚ o zjednotení konektorov. Slúchadlá sú však už teraz v masovej výrobe podľa leakera menom ShrimpApplePro. Dopĺňa, že výrobu má na starosti Foxconn. Slúchadlá bude možné vďaka USB-C konektoru pripojiť do iPhonu 15 a novších bez adaptéra. To má byť totiž prvý iPhone so štandardizovanou koncovkou. Treba zároveň dodať, že kým modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus ponúknu len zmenu koncovky, modely iPhone 15 Pro a Pro Max obdržia celý modul s podporou Thunderbolt 4 a teda vyššími rýchlosťami prenosu či nabíjania.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Takto budú vyzerať novinky v iOS 17

Apple už o pár týždňov predstaví operačný systém iOS 17 pre iPhone a preto niet divu, že v poslednej dobe čítame veľa o tom, aké zmeny by mala táto verzia OS priniesť.