Apple Reality Pro zažil obrovský posun vpred, spoľahne sa na externú MagSafe batériu

Apple Reality Pro Headset by Marcus Kane
S blížiacou sa WWDC počúvame čoraz viac o pripravovaných okuliaroch Apple Reality Pro, od ktorých si kalifornský gigant sľubuje skutočnú revolúciu v oblasti rozšírenej reality.

O produkte počúvame rôzne informácie. Niektoré znejú, že Apple vlastne nevie, čo robí a čo od produktu očakávať ale chce ho mať vo svojom portfóliu. Iné zas naznačujú, že Apple presne vie, čo robí a okuliarom je súdené stať sa konečne tým, o čo sa v minulosti pokúšali Google Glass či Microsoft HoloLens. Dnešný súhrn informácií patrí k tým lepším správam.

Jeden z renomovanejších leakerov, Evan Blass, ktorý vystupuje na Twitteri pod prezývkou @evleaks, sa nechal počuť, že produkt si prešiel obrovským posunom vo vývoji. Vyhlásil, že človek, ktorého pozná a má možnosť používať prototyp headsetu – jeho hardvér aj softvér – je vraj “unesený” z aktuálnej revízie.

Vraví, že mal možnosť zažiť, ako tento headset prešiel z priam podradneho zážitku na niečo, čo sme tu ešte nemali. Najväčší posun vpred urazil produkt za posledného pol roka. Zo zážitku, voči ktorému bol leaker skeptický, tu máme vraj produkt, ktorý je ochotný si sám kúpiť – aj napriek veľmi vysokej cene, ktorú má prvá generácia mať. Hovorí sa totiž, že prvá generácia, ktorá má niesť označenie Apple Reality Pro, bude stáť vyše 3 000 dolárov. Treba však dodať, že tento model bude orientovaný na vývojárov a profesionálov, nie na bežných spotrebiteľov.

MagSafe Battery Pack pre iPhone

Okrem toho novinár Mark Gurman cez víkend uverejnil na Bloombergu ďalší zo svojich Power On newsletterov, v ktorom poodhalil bližšie podrobnosti o hardvéri. Podľa toho, čo píše, headset má disponovať len dvoma konektormi. Prvým je USB-C na presun a synchronizáciu dát, druhým je MagSafe port pre batériu. Totiž, headset nebude mať vstavanú batériu ale bude vyžadovať externý Battery Pack.

Ten má byť veľmi podobný dnešnému MagSafe Battery Packu pre iPhone ako tvarom, tak rozmermi. Okuliarom má poskytnúť približne 2 hodiny používania na jedno nabitie. Externá batéria má umožniť, že headset bude ľahší. Na druhú stranu to vyžaduje, aby z headsetu trčal kábel do batérií, ktoré by mal užívateľ nosiť napríklad vo vrecku.

Keďže však headset nedokáže fungovať bez externej batérie, bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa Apple popasoval s neúmyselným odpojením batérie. Aj na toto má však Mark Gurman odpoveď. Vraví, že kábel je zapojený priamo do batérie bez možnosti odpojiť ho, zatiaľ čo magnetická koncovka na okuliaroch bude disponovať točivou zámkou.

Headset ako taký má využívať kombináciu skla a uhlíkového tela, ponúkne dva 4K displeje, približne tucet senzorov a kamier pre sledovanie pohybu očí a rúk, a bude disponovať čipom M2.

Napokon, to že to Apple myslí s headsetom vážne, naznačuje aj správa z Tajwanu. Tamojší web Economic Daily News uvádza, že príprava headsetu je vo finálnej fáze a dokončuje sa príprava masovej výroby. Na výrobe headsetov bude participovať GIS, divízia Foxconnu. Postará sa o lamináciu skla tak, ako to dnes robí pre iPad. GIS má vyrábať lamináty pre headset v továrni v Chengdu. Treba tiež dodať, že pôvodne sa očakávalo, že headset bude vyrábať exkluzívne Pegatron, len nedávno sa objavili informácie, že sa reťazec rozšíri aj o Foxconn, respektíve jeho divízie.

Apple Reality Pro Headset by Marcus Kane (2)
Autor: Marcus Kane

Zdroj: 9to5mac; Bloomberg; MacRumors

Rendery: Marcus Kane

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Takto budú vyzerať novinky v iOS 17

Apple už o pár týždňov predstaví operačný systém iOS 17 pre iPhone a preto niet divu, že v poslednej dobe čítame veľa o tom, aké zmeny by mala táto verzia OS priniesť.