Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.

Spolu s novým Plus-kom sa však zrejme nadobro rozlúčime so sériou iPhone mini. Zdá sa, že Apple s týmto zariadením reagoval na požiadavky internetovej komunity. Tá sa dlhé roky dožadovala menšieho zariadenia, a iPhone 12 mini, predstavený v roku 2020, mohol uspokojiť dopyt. Ukázalo sa však, že priania internetu sa nestotožňujú s predajmi a preto sa 5.4-palcový, no napriek tomu stále plnokrvný, iPhone dočkal jediného nástupcu.

Ním bol iPhone 13 mini, zariadenie, ktoré si zachovalo 5.4-palcový displej svojho predchodcu a dal sa veľmi pohodlne používať v jednej ruke. Napriek tomu však ponúkal rovnako dlhú 17-hodinovú výdrž batérie ako väčší iPhone 11 a vychytávky ako režim akčného nahrávania videa. Dnes už Apple eviduje horšiu dostupnosť zariadenia vo svojom Store, pri niektorých modeloch hlási dobu dodania 2-3 týždne alebo dokonca až 6-8 týždňov. Treba pritom dodať, že podľa prieskumov tvoril iPhone 13 mini len 3% všetkých predaných modelov danej generácie.

Nízka dostupnosť môže obvykle znamenať len to, že Apple sa pripravuje na vyradenie modelu z ponuky. Pritom je možné, že v predaji zostane len základný iPhone 13, aj keď tam je vzhľadom na zanedbateľné rozdiely s iPhonom 14 diskutabilné, či sa oplatí držať dve takmer rovnaké zariadenia v predaji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.