Apple pozýva vývojárov, aby ich naučil šetriť batériu a výkon svojich aplikácií

Dlhé roky sme boli svedkami toho, ako iPhone ponúkal jednu z najslabších výdrží batérie na trhu, vďaka čomu sa ľahko stal terčom posmechu ako od ľudí, tak od konkurentov.

Výdrž batérie však neovplyvňuje len jej kapacita a hardvér, ktorý musí držať pri živote, ale tiež softvér. A pokiaľ je softvér zle napísaný, odrazí sa to na prehrievaní, sekaní a v neposlednom rade aj na kratšej výdrži. S tým chce Apple skoncovať.

Spoločnosť Apple totiž rozposlala vývojárom na e-mail pozvánky, aby sa zúčastnili workshopu priamo v sídle Apple Park v Cupertine. Firma v rámci workshopu, ktorý bude trvať 27. septembra 2023 od 9:00 do 16:00 tamojšieho času, ukáže vývojárom užitočné tipy, ako správne optimalizovať svoje aplikácie, narábať s frameworkami a nástrojmi tak, aby mali aplikácie čo najmenší dopad na výdrž batérie. Workshopu sa zúčastnia samotní inžinieri Applu, pripravení kedykoľvek podať vývojárom potrebnú pomoc.

“Pridajte sa k nám na celodenné prezenčné podujatie a zistite, ako môžete maximalizáciou výkonu zlepšiť zážitok zo svojich aplikácií. Naučte sa, ako optimálne využívať Apple frameworky, identifikujte a vyriešte problémy s výkonom pomocou nástrojov ako sú Instruments alebo Xcode Organizer a získajte rady od inžinierov Applu v takých otázkach ako je skrátenie načítavania, zasekávanie, dopad na pamäť a iné. Navyše budete mať možnosť nechať si svoje aplikácie otestovať priamo na mieste a získať podporu. Všetko sa koná v Apple Developer Center v Cupertine.”

Samotné podujatie bude fungovať na báze voľného vstupu, kde platí, že kto skôr príde, tomu je skôr venovaná pozornosť.

Zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.