Apple sa zbavuje kožených doplnkov pre Apple Watch a iPhone

apple watch hermes jar 2018
Nové kožené náramky od Hermès.
Vyzerá to, že Apple sa plánuje zbaviť kožených produktov zo svojej ponuky. Spoločnosť chce týmto krokom zlepšiť svoje renomé v očiach aktivistov za zvieracie práva či vegánov.

Prvá informácia o konci kožených doplnkov s logom Apple sa objavila v auguste. Presnejšie, užívatelia DuanRui a ShrimpApplePro na sociálnej sieti X (Twitter) prevzali informácie z čínskeho Weibo. Tie hovoria o úplnom konci kožených krytov pre sériu iPhone 15. Koncom minulého týždňa sa objavilo ďalšie tvrdenie, podľa ktorého má Apple pripravovať vegánsku alternatívu s názvom FineWoven.

Najnovšie sa k tejto téme vyjadril Mark Gurman z portálu Bloomberg. Tvrdí, že spoločnosť plánuje ukončiť aj predaj kožených remienkov pre Apple Watch. Ba čo viac, zrejme tým dôjde k ukončeniu spolupráce s luxusnou značkou Hermés. Nasvedčuje tomu skutočnosť, že Apple sa zbavuje živočíšnych produktov agresívnymi zľavami.

Ako príklad Gurman uvádza, že kožené remienky a príslušenstvo značky Hermés teraz Apple ponúka zamestnancom s až 90% zľavami. Remienok so štandardnou predajnou cenovkou 850 dolárov si môžu zamestnanci zaobstarať za iba 85 dolárov. Zľavy sa dokonca týkajú aj produktov, ktoré sú už oficiálne evidované ako vypredané alebo nedostupné.

Zaujímavé pritom je, že Apple sa zbavuje aj zopár ďalších produktov, ktoré nie sú nutne kožené. Za zmienku stoja viaceré farebné variácie Solo Loop remienku alebo nabíjací dock MagSafe – pravdepodobne ten, ktorý bol určený čisto pre Apple Watch.

Zdroj: MacRumors

komentáre
  1. “… podľa ktorého má Apple pripravovať vegánsku alternatívu s názvom FineWoven” – od kedy konzumujú vegáni kryty na iPhone?

    2
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.