Apple plánuje vylepšiť Magic Keyboard pre iPad Pro

iPad Pro sa v posledných rokoch dočkal prakticky len hardvérových revízií, kde sme zažili prechod z mobilných čipov na počítačové M1 a neskôr M2. Budúca generácia však ponúkne viac zmien.

Tvrdí to novinár Mark Gurman vo svojom najnovšom Power On newsletteri. Tvrdí, že budúca generácia tabletu iPad Pro bude tou najväčšou aktualizáciou od roku 2018. Máme očakávať zásadné zmeny, ktoré sa okrem iného dotknú prechodu na OLED displeje. Tie budú o niečo väčšie, iPad Pro bude po novom k dispozícii v 11″ a 13″ veľkostiach. Ďalej môžeme očakávať čip M3, čo nie je až také veľké prekvapenie vzhľadom na súčasný hardvér.

Gurman však vraví, že Apple pripravuje po boku nového iPadu Pro aj novú verziu Magic Keyboard klávesnice. Ponúkne väčší trackpad a vo výsledku by sa malo celé zariadenie ešte viac priblížiť k MacBooku. Čo sa týka modelových označení, tam sa spomínajú modely J717, J718, J719, J720 a J721.

Napokon, predstavenie zariadenia sa očakáva niekedy na jar alebo začiatkom leta 2024.

Zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.