Apple Music Classical aplikácia je konečne realitou!

Apple Music Classical
Po veľmi dlhom čakaní – a dokonca tri mesiace po pôvodne avizovanom deadline – Apple konečne vydáva aplikáciu Apple Music Classical.

Nadšenci klasickej hudby tak už nemusia čakať dlhšie na to, aby sa dozvedeli viac o pripravovanej službe z dielne Apple. Prakticky sa jedná o nástupcu služby Primephonic, ktorú Apple odkúpil ešte v roku 2021.

A hoci kalifornský gigant bežne nekomentuje akvizície, v tomto prípade spravil výnimku: “Milujeme a máme hlboký rešpekt voči klasickej hudbe, a Primephonic je obľúbený medzi nadšencami do klasiky. Spoločne prinesieme nové funkcie týkajúce sa klasickej hudby do Apple Music a v blízkej budúcnosti prinesieme samostatný klasický zážitok, ktorý bude naozaj najlepším na svete,” vyjadril sa ešte v roku 2021 Oliver Schusser, viceprezident Apple Music a Beats.

Apple o novej platforme tvrdí, že ponúka najväčší katalóg klasickej hudby na svete, obsahujúci až 5 miliónov skladieb – od nových vydaní majstrovských diel až po tisíce exkluzívnych albumov. Ku každej skladbe sú navyše doplnené kompletné a presné metadáta s detailnými podrobnosťami o tom, čo sa práve prehráva. Súčasťou zážitku sú tiež stovky playlistov typu Essentials, ako aj tisíce podrobných životopisov skladateľov a skladateliek. Nechýbajú ani opisy zásadných diel a ďalšieho obsahu, aby mal poslucháč čo najviac informácií o tom, čo práve počúva.

Zaujímavosťou je, že Applu sa podarilo zaobstarať digitálne portréty slávnych skladateľov ako bol Ludwig van Beethoven, Frédéric Chopin či Johann Sebastian Bach vo vysokom rozlíšení, využívajúc pritom umelecké referencie a farebné palety období, v ktorých daní skladatelia žili a tvorili. Časom budú takéto jedinečné portréty len pribúdať.

Súčasťou zážitku je tiež komplexné vyhľadávanie. Skladby totiž možno vyhľadávať nielen podľa základných názvov alebo mien skladateľov. Služba totiž ponúkne vyhľadávanie aj podľa dirigentov či katalógových čísel. Po technickej stránke taktiež môžeme očakávať podporu pre priestorový zvuk Dolby Atmos a streamovanie v bezstratovej kvalite pri 192 kHz / 24-bit Hi-Res. Apple ďalej sľubuje zážitok bez reklám a dodáva, že podmienkou je predplatné Apple Music. Čo sa týka dostupnosti, nová aplikácia bude dostupná od 28. marca zadarmo na stiahnutie všade okrem Číny, Japonska, Kórei, Ruska a Taiwanu. Vyžaduje pritom iOS 15.4. Časom bude vydaná verzia pre Android.

Aplikáciu nájdete na App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.