V MacBooku Air s M2 už diel od Intelu nenájdete

Apple v zariadení vymenil posledný komponent od konkurenčnej firmy.

MacBook Air s čipom M2 už nie je vybavený súčiastkou, ktorá v laptope ovládala porty USB a Thunderbolt. Začiatkom mesiaca sa na portáli iFixit objavila hĺbková analýza nového MacBooku, ktorá sa na zariadenie pozrela skutočne detailne. V reporte sa okrem iného spomínala aj prítomnosť ovládačov pre Thunderbolt, ktoré neboli od Intelu. To, či boli komponenty vyrobené priamo v Apple, alebo si ich produkciu značka realizovala externe, známe nie je.

Ešte v máji minulého roku spomínal Mark Gurman z Bloombergu zámer Apple zbaviť sa vo svojich laptopoch všetkých komponentov od Intelu. Macy s čipmi M1 zatiaľ stále ešte tento typ súčiastky používajú.

zdroj: iFixit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.