Apple mal Mac Pro s vlastným čipom už hotový pred mesiacmi

Výkonný desktop s čipom M1 je podľa Marka Gurmana hotový už dávno. Apple sa však rozhodol počkať rovno na verziu s M2, ktorú odhalí neskôr počas roka.

Reportér Bloombergu to spomenul v rozhovore na YouTube kanáli Max Tech. Kalifornská spoločnosť sa podľa neho rozhodla odložiť premiéru Macu Pro s Apple Silicon čipom, aby ponúkla zariadenie s ešte výkonnejším procesorom. 

Malo by ísť o high-end model s čipom M2 Extreme. Predstaviť by ho mali ešte tento rok a do predaja by mal putovať začiatkom toho budúceho. Mac Pro s M1 sa mal podľa Gurmana objaviť na pódiu už počas júnovej konferencie WWDC.

V rozhovore ešte padla zmienka o Mac mini a jeho potenciálnom redizajne. Ten sa nateraz odkladá. Nový model kompaktného desktopu bude viac zameraný na vylepšenie parametrov než na úpravu vonkajšieho dizajnu.

zdroj: Max Tech

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.