Procesor Core i9 je podľa Intelu rýchlejší ako M1 Max od Apple

Spoločnosť predstavila v poradí už dvanástu generáciu svojich procesorov Core určených pre laptopy. Súčasťou produktovej rady je aj čip i9, ktorý má byť v súčasnosti najrýchlejším procesorom v prenosných počítačoch.

Tieto odvážne tvrdenia doplnil Intel o grafy s výkonom pri základných aj výpočtovo náročných úlohách. Ide samozrejme o primárne marketingové materiály, ktoré v malom texte na okraji obsahujú info, že išlo o výpočet vychádzajúci z kompilácie benchmarkov SPEC CPU 2017.

Zaujímavé bude počkať si na preverenie novinky v reálnom prostredí a procesoch. V spomínaných testoch, ktoré k uvedeniu i9 Intel ukázal, však vidno, že procesor dosiahol väčší výkon v prepočte na watty ako M1 Max od konkurenčného Apple.

Kalifornské jablko po prechode na vlastné čipy takisto nezaháľa a už o pár mesiacov by sme sa mohli dočkať uvedenia verzie M2, ktorá má opäť posunúť limity v oblasti výkonu.

 

zdroj: MacRumors

komentáre
 1. nuz aj lodny motor ma lepsi pomer vykonu na spotrebu ako bezne rodinne auto, ale kvoli tomu ho nikto nebude kupovat ked to bude palit X ton paliva za den :-)

  2
  1
 2. To musi oslovit kazdeho chlapa, kdyz je navrch sterilizace a hodinova vydrz… konecne poradna konkurence pro ArginMax :)

  Jinak k informaci v clanku, M2 se od M1 vykonove asi zase tak nehne, pocet procesorovych jader nema byt navysovan (pribyt maji tusim graficka) a cip bude delany stejnym procesem. Zajimavejsi ale asi bude M3.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.