Procesor Core i9 je podľa Intelu rýchlejší ako M1 Max od Apple

Spoločnosť predstavila v poradí už dvanástu generáciu svojich procesorov Core určených pre laptopy. Súčasťou produktovej rady je aj čip i9, ktorý má byť v súčasnosti najrýchlejším procesorom v prenosných počítačoch.

Tieto odvážne tvrdenia doplnil Intel o grafy s výkonom pri základných aj výpočtovo náročných úlohách. Ide samozrejme o primárne marketingové materiály, ktoré v malom texte na okraji obsahujú info, že išlo o výpočet vychádzajúci z kompilácie benchmarkov SPEC CPU 2017.

Zaujímavé bude počkať si na preverenie novinky v reálnom prostredí a procesoch. V spomínaných testoch, ktoré k uvedeniu i9 Intel ukázal, však vidno, že procesor dosiahol väčší výkon v prepočte na watty ako M1 Max od konkurenčného Apple.

Kalifornské jablko po prechode na vlastné čipy takisto nezaháľa a už o pár mesiacov by sme sa mohli dočkať uvedenia verzie M2, ktorá má opäť posunúť limity v oblasti výkonu.

 

zdroj: MacRumors

komentáre
 1. nuz aj lodny motor ma lepsi pomer vykonu na spotrebu ako bezne rodinne auto, ale kvoli tomu ho nikto nebude kupovat ked to bude palit X ton paliva za den :-)

  2
  1
 2. To musi oslovit kazdeho chlapa, kdyz je navrch sterilizace a hodinova vydrz… konecne poradna konkurence pro ArginMax :)

  Jinak k informaci v clanku, M2 se od M1 vykonove asi zase tak nehne, pocet procesorovych jader nema byt navysovan (pribyt maji tusim graficka) a cip bude delany stejnym procesem. Zajimavejsi ale asi bude M3.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.