Apple prvou spoločnosťou s trhovou hodnotou 3 bilióny dolárov

Kalifornskej značke sa hneď v úvode nového roku podarilo pokoriť túto historickú hranicu, dlho si ju však neudržala.

Podiel z akcií dosiahol hodnotu 182,88 $, čím sa značka dostala na spomínané 3 miliardy. Akcie však uzavreli v ten deň na hodnote 182,01, čím sa Apple dostal tesne pod čerstvo dosiahnutý míľnik na hodnotu 2,99 bilióny.

Od uvedenia prvého iPhonu v roku 2007 sa akcie značky vyšplhali o takmer 6%. Neskôr, s Timom Cookom vo vedení firmy, začal Apple diverzifikovať svoje portfólio s rozšírením o streamovacie služby pre video a hudbu, čím znížil svoju závislosť od úspešnosti iPhonu na približne 52% z celkového príjmu v roku 2021. To potešilo investorov, ktorí sa obávali, že Apple sa príliš spolieha na svoj najpredávanejší produkt.

zdroj: Reuters

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.