Apple podľa analytika predstaví headset so zmiešanou realitou v závere roku

Novinka má byť dostupná v obmedzenom množstve.

Informáciu o tohtoročnom termíne premiéry nového zariadenia v portfóliu Apple priniesol renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Ak sú jeho hypotézy správne, značka odhalí headset koncom roku 2022.

AR/VR headset bude spočiatku k dispozícii v nižších objemoch a výraznejšie skladové zásoby vzniknú až v prvom kvartáli 2023. Apple podľa Kua už teraz počíta s meškaním dodávok z dôvodu náročnosti použitého hardvéru a jeho pokročilému dizajnu oproti konkurencii.

Presný dátum premiéry zatiaľ pochopiteľne nepoznáme. Keďže však má ísť o záver roku, objednávky na novinku by sa mohli rozbehnúť v období od novembra.

Pokiaľ ide o technické parametre týkajúce sa očakávaného headsetu, mal by dostať trojicu displejov, pričom dva budú disponovať Micro OLED a jeden AMOLED technológiou. Takisto sa počíta s pokročilými senzormi pre snímanie prostredia a detekciu gest či s výkonným čipom.

Možnú podobu novinky naznačujú 3D rendery od Iana Zelba z Intrepid.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.