Priestorový zvuk od Apple si vychutnáte už aj v Mercedese

Apple a nemecká automobilka oznámili natívnu podporu pre hudobný štandard s Dolby Atmos. Novinka bude dostupná pre vybrané modely po celom svete.

Spatial Audio budú ponúkať modelové rady S-Class, EQS, EQS SUV, EQE či najnovšie Mercedes-Maybach. Priestorový efekt pri počúvaní hudby vo vozidle bude podľa zistení The Verge vyžadovať zvukový systém Burmester 3D alebo 4D. Ide o príplatkovú výbavu v hodnote niekoľkých tisícok dolárov.

Apple Music bola k dispozícii v MBUX infotainmente v novších vozidlách automobilky od minulého roku. Spatial Audio prináša podmanivý priestorový zvuk pri počúvaní, ktorý vás má obklopiť. Funkcia sa objavila na Apple zariadeniach minulý rok a teraz premiérovo mieri aj do automobilového segmentu.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.