Porovnanie: Apple Watch SE (2022) vs. Apple Watch SE (2020)

Hoci sa o nich chvíľu špekulovalo, nepatrili k najpravdepodobnejším kandidátom na ohlásenie. No predsa sa tak stalo, a druhá generácia Apple Watch SE je skutočnosťou. Ako sa odlišuje od tej predošlej?

Najnovší model sa v prvom rade odlišuje dizajnom zadnej strany. Zadný keramický kryt vystriedal nylonový kompozitný materiál, ktorý má rovnakú farbu ako zvyšok hliníkového tela hodiniek. A keď už je reč o farbách, model SE 2022 je dostupný v Midnight, Starlight a striebornej verzii.

Apple Watch SE 2022

Príjemnou zmenou si prešli vnútornosti. Nový model Apple Watch SE ponúka čip S8 SiP, ktorého súčasťou je W3 bezdrôtový čip a tiež 64-bitový dvojjadrový procesor až o 20% výkonnejší oproti predošlej generácii SE. Nutno dodať, že ponúka rovnaký výkon ako modely Ultra a Series 8, ale aj Series 7 a Series 6. Rozdielom je absencia U1 ultra-širokopásmového modulu.

V spojitosti s funkciou detekcie autonehody sa hodinky vyznačujú novým high-G akcelerometrom, ako aj gyroskopom s vysokým dynamickým rozsahom.

V porovnaní s Watch Series 8 má nový model SE iba obmedzenú ponuku senzorov. Na zadnej strane nájdeme opäť len druhú generáciu optického senzoru krvného tepu. Teplomer, EKG či senzor kyslíku je naďalej len výsadou drahšej série. Rozdielny je tiež displej, kde Series 8 a 7 ponúkajú 41/45mm veľkosti, kým obe generácie Watch SE sú dostupné v 44mm a 40mm veľkostiach.

Novú generáciu Apple Watch SE sme viac rozobrali v samostatnom článku.

Apple Watch SE 2022

komentáre
 1. V predoslom clanku pisete ze zadnu stranu uz netvori sklicko ale hlinik. Tu zas ze zadnu stranu uz netvori keramika ale nylonovy kompozit. Ako to teda je?

  1
  0
  1. Zdravím,
   až neskôr po predstavení produktu vyplynulo, že Apple na zadnej strane hodiniek použil nylonový kompozit, nie hliník. Predošlý článok sme aktualizovali.

   3
   0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.