Apple oznámil tri softvérové novinky, fungovať začnú až s neskoršími updatmi

Apple včera neoznámil len hardvérové, ale aj softvérové novinky. Už menej potešujúcim zistením je, že viaceré budú fungovať až s odstupom času, niekoľko týždňov až mesiacov po vydaní produktov, ktorých sa týkajú.

AirPods Pro 2. generácie

Dve funkcie, ktorými sa AirPods Pro 2. generácie pýšia, sú Find MyPersonalizovaný priestorový zvuk. Obe funkcie sú však viazané na nové verzie operačných systémov. Znamená to, že na iPhone s iOS 16 budú tieto funkcie fungovať už v deň vydania, 23. septembra. Ak však chcete používať slúchadlá s iPadom alebo Macom, musíte počkať do októbra. Na to, aby funkcie fungovali, je totiž treba používať iPadOS 16 alebo macOS Ventura. Oba operačné systémy majú pritom naplánované vydanie na budúci mesiac.

Čo sa týka funkcií, AirPods Pro 2. generácie majú updatované puzdro s reproduktorom. Toto uľahčí hľadanie stratených slúchadiel v uzavretom puzdre. Vzhľadom na svoju stavbu totiž staršie puzdrá vedeli účinne tlmiť zvuk slúchadiel, ktoré sa rozozvučali, ak ich užívateľ začal hľadať pomocou Find My aplikácie a vyvolal zvukový signál.

Personalizovaný priestorový zvuk je ďalšou novinkou. Keďže každý z nás má iné ucho, užívateľ si môže pomocou TrueDepth kamery na svojom iPhone oskenovať hlavu a vytvoriť tak zvukový profil ušitý priamo na mieru.

Apple Watch Ultra

Režim úspory batérie umožní na modeli Apple Watch Ultra zvýšiť výdrž až na 60 hodín na jedno nabitie. No kým na modeloch Series 4 a novších bude funkcia dostupná už pri vydaní watchOS 9, pri Apple Watch Ultra bude funkcia dostupná neskôr. Je to preto, že hodinky majú špecifickú funkcionalitu, čo sa týka optimalizácie spotreby. Aby šetrný režim fungoval správne, Apple plánuje vydať funkciu dodatočne, do konca roka.

Samotný režim šetrenia batérie sa na hodinkách prejaví napríklad vypnutím Always On displeja, automatického štartu cvičenia, či upozornení týkajúcich sa srdca. Takto bude funkcia fungovať ako na Watch Ultra, tak na ostatných modeloch.

Watch Ultra sa tiež vyznačujú výdržou batérie 36 hodín na jedno nabitie pri bežnom používaní. Apple rozpísal, čo má pod týmto údajom na mysli. Zahŕňa to celkom 180 kontrol času, 180 upozornení, 90 minút používania aplikácií, 60 minút cvičenia s hudbou cez Bluetooth. Hodinky sa v rámci tohto časového rámca používali 8 hodín s LTE pripojením a 28 hodín boli pripojené k iPhonu cez Bluetooth. Apple tiež dodáva, že cvičenia trvajúce viac ako 60 minút majú vyššiu spotrebu batérie.

Pri novom, 60-hodinovom režime chce Apple docieliť nasledovné mílniky:

  • 15 hodín cvičenia
  • 15 hodín merania spánku
  • 5 hodín pripojenia k iPhonu cez Bluetooth
  • 35 minút používania aplikácií
  • 3 minúty telefonovania
  • viac ako 600 kontrol času

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.