Nový Mac Pro, ktorý Apple chystá, ponúkne 76-jadrovú grafiku

Nový výkonný desktop je posledným zariadením, ktoré ešte nedisponuje čipom Apple Silicon. To sa však už začiatkom budúceho roku zmení.

Na high-end verzii sa pracuje

Apple si podľa nových informácií pomaly pripravuje predstavenie MacBookov Pro v 14 a 16-palcovom prevedení ako aj nového modelu kompaktného Mac mini. Okrem nich sa však v Cupertine pracuje aj na high-end desktope, ktorý bude prvýkrát poháňať procesor od Apple.

Laptopy majú dispnovať čipmi M2 Pro a M2 Max, pričom ten výkonnejší ponúkne 12 jadier CPU, 38 grafických jadier a až 64GB pamäte RAM. Konfigurácia bude dostupná pre obe veľkosti MacBooku Pro.

Pôsobivý test

Mac Mini, ktorý ma doraziť takisto čoskoro, bude podľa očakávaní vybavený čipom M2 – rovnakým, aký sa nachádza v 13-palcovom MacBooku Pro a MacBooku Air z júna tohto roku.

Konečne sa však dostávame k samotnému Mac Pro. Tu začínajú byť veci skutočne pôsobivé. Aktuálne testovaný model má podľa informácií Marka Gurmana z Bloombergu k dispozícii 24 jadier pre CPU a 76 jadier pre GPU. Zároveň je vybavený pamäťou s kapacitou 192GB.

Vo finále by mal Apple ponúknuť konfigurácie s parametrami až 48 CPU jadier, 152 GPU jadier a k tomu 256GB pamäte RAM. Predstavenie Mac Pro však narozdiel od MacBookov Pro či Mac mini nie je tak úplne za rohom – dočkať by sme sa ho mali v roku 2023.

Zariadenie by mal poháňať doposiaľ najvýkonnejší variant čipu M2, s pracovným názvom Extreme

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.