Niektorí užívatelia AirPods Pro 2 sa sťažujú na problémy s pripojením

Ani vydanie novej generácie slúchadiel AirPods Pro sa nezaobišlo bez problémov. Niektorí užívatelia sa sťažujú na problémy s konektivitou.

Časť užívateľov sa sťažuje na to, ža nové AirPods Pro sa môžu počas používania náhodne odpojiť od iPhonu alebo iPadu. Užívatelia na zahrničných fórach sa sťažujú, že slúchadlá môžu stratiť pripojenie počas počúvania hudby či pozerania videa. Rovnako tak sa vyskytuje ďalší, kurióznejší problém. Časť užívateľov sa totiž sťažuje na situáciu, kde sú slúchadlá síce pripojené k telefónu, ale neprehrávajú žiaden zvuk, a to bez ohľadu na nastavenie hlasitosti.

Jedná sa pritom o veľmi podobný problém, na aký sa sťažovali už v roku 2019 niektorí užívatelia prvej generácie slúchadiel. Že sa chyba po rokoch znovu objavuje, je preto pozoruhodné. Keďže sa problémy prejavujú náhodne, nie je zatiaľ jasné, ako veľmi rozšírený je, a ako by sa dal vyriešiť. Rovnako tak nie je jasné, či bude na opravu stačiť aktualizácia firmvéru, alebo bude potrebná výmena slúchadiel za nový kus.

Nutno pritom dodať, že slúchadlá majú v tejto chvíli firmvér s označením 5A377.

O niečo pozitívnejšie vyznie správa, ktorú si Apple pripravil pre tých, ktorí sa rozhodnú objednať si slúchadlá priamo z oficiálneho obchodu a okorenia si to bezplatným gravírovaním. Takíto užívatelia nemajú len jedinečné slúchadlá, ale po novom sa im toto gravírovanie zobrazí aj vo vyskakovacom okne na iPhone, ktoré sa objavuje pri párovaní a pripojení slúchadiel k telefónu.

AirPods Pro 2 Engraving Display

Zdroj: MacRumors (#2)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť