Čo prinesie WWDC: nový dizajn apiek pre Mac či vylepšenú zamknutú obrazovku

Konferencia zameraná najmä na softvérové novinky zo sveta Apple sa blíži a s ňou aj predpovede toho, čo by sa na nej mohlo objaviť.

Svoju prognózu zhrnul aj Mark Gurman z Bloombergu. V novom reporte načrtol možnú skladbu noviniek pre tohtoročné vydanie WWDC. S príchodom iOS 16 by sme sa podľa neho mali dočkať vylepšení zamknutej obrazovky, kde by mohli pribudnúť prvky podobné widgetom. Nový operačný systém by mal zároveň pripraviť pôdu pre stále zapnutú obrazovku v budúcnosti. Pokiaľ ide o iPadOS, tu by sme sa mali dočkať výraznej zmeny v oblasti multitaskingu a práci s oknami.

Apka Správy má priniesť nové funkcie inšpirované sociálnymi sieťami, najmä pokiaľ ide o hlasové správy. Systém watchOS 9 dostane podľa Gurmana výrazné vylepšenia zamerané na denné používanie a navigáciu. Novinkou bude aj režim Low Power.

macOS 13 ponúkne novú podobu systémových nastavení, ktoré majú byť viac zjednotené s podobou, ktorú majú nastavenia v iOS.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.