Apple vydal tretiu beta verziu macOS Ventura 13.1

Apple včera okrem novej beta verzie iOS a iPadOS prináša aj tretiu beta verziu nového macOS Ventura 13.1 pre developerov na testovacie účely.

Registrovaní developeri si môžu beta verziu macOS Ventura stiahnuť pomocou Apple Developer Centre s nainštalovaným korešpondujúcim inštalačným resp. developerským profilom. Beta verzia je následne dostupná cez funkciu “Aktualizácia softvéru” v Nastaveniach.

Aj v macOS sa objaví nová apka Freeform, ktorá slúži ako kolaboratívny poznámkový blok pre spoluprácu, skeče, poznámky, nákresy, nápady a tak ďalej. Viacerí užívatelia môžu tak v reálnom čase zdieľať svoje myšlienky a nápady na jednom mieste.

Do tejto apky bude možné vkladať okrem vyššie uvedených aj fotky, videá, PDF súbory, odkazy a ďalšie dokumenty. Apka ukladá úpravy prispievajúcich užívateľov v reálnom čase, takže všetci, ktorí majú apku otvorenú, tieto zmeny okamžite uvidia.

Podobne ako u iOS 16.2 a iPadOS 16.2, sa aj macOS Ventura dočká lepšej apky “Domácnosť”.

Zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.