Apple sprístupnil tretiu beta verziu iOS a iPadOS 16.2

Apple včera sprístupnil tretiu beta verziu nadchádzajúceho iOS 16.2 a iPadOS 16.2 pre developerov a verejných beta testerov na testovacie účely. Tretia beta sa objavila týždeň po tom, čo Apple sprístupnil druhú beta verziu vyššie spomínaného iOS a iPadOS.

Registrovaní developeri si môžu beta verziu iOS 16.2 a iPadOS 16.2 stiahnuť prostredníctvom Apple Developer Centre s nainštalovaným korešpondujúcim profilom.

iOS 16.2 a iPadOS 16.2 prináša novú apku Freeform, ktorá slúži ako kolaboratívny poznámkový blok pre spoluprácu, skeče, poznámky, nákresy, nápady a tak ďalej. Viacerí užívatelia môžu tak v reálnom čase zdieľať svoje myšlienky a nápady na jednom mieste.

iPadOS 16.2 samostatne získava podporu pre externé displeje v multitasking funkcii Stage Manager, ktorá umožňuje používanie až ôsmych aplikácií naraz. Podpora bude k dispozícií pre iPady s M1 a M2 čipom.

Apple okrem iného v iOS 16.2 a iPadOS 16.2 prináša aj prepracovanú apku Domácnosť, ktorá je podľa Apple upravená tak, aby mala lepší výkon a stabilitu pri otváraní a to hlavne pri domácnostiach, ktoré majú množstvo inteligentných zariadení.

Nechcené “Emergency SOS” (Tiesňové volania) môžu byť v iOS 16.2 odoslané na analýzu do Apple. Okrem toho má iOS 16.2 prichystaný aj nový widget, ktorý zobrazuje informácie o spánku užívateľa.

Zdroj:MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.