Sklápacie telefóny budú podľa Samsungu štandardom

Juhokórejský gigant sa pripravuje na odhalenie novej série skladacích smartfónov už po tretí rok za sebou, na rovnaký produkt od Apple si ešte bude musieť počkať.

Rôzne pohľady na čísla

Podľa prezidenta mobilnej dívizie Samsungu Roha už teraz možno pozorovať stúpajúci trend v prechode na sklápacie smartfóny. V novom článku Roh uviefol, že za minulý rok sa predalo už takmer 10 miliónov takýchto zariadení. Ide pritom o 300-percentný nárast oproti roku 2020. Podľa Roha sa tak blížime do bodu, kedy sa “skladačky” stanú bežné.

Podľa názoru The Verge však môžu byť čísla, s ktorými Samsung prišiel mierne nadhodnotené. Analytik Ross Young, špecialista na displeje, odhaduje, že sa v tomto období predalo necelých 8 miliónov kusov, analytici z IDC zase veria, že šlo “iba” o 7,1 miliónov. Ak si k tomu uvedomíme, že iba Samsung predal v roku 2021 celkovo 272 miliónov smartfónov, ani 10 miliónov skladacích modelov neznie už tak pôsobivo.

Apple sa neponáhľa

Juhokórejská značka predala takmer 88 % z celkového objemu sklápacích smartfónov predaných v roku 2021. Huawei si pripísal 9,3 %, ostatné značky ako Xiaomi či Oppo ešte menej. V roku 2025 by mal objem predaných kusov dosiahnuť približne 27,6 milióna.

Apple podľa analytika Ming-Chi Kua v súčasnosti aktívne testuje skladací displej. Podľa jeho názoru by však prvým zariadením so skladacou obrazovkou mohol byť buď kombinácia iPhonu a iPadu alebo iPad. Apple sa však nikam neponáhľa – podľa Rossa Younga sa značka rozhodla odložiť predstavenie svojej skladačky až na rok 2025.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.