Výstavba závodu TSMC v Arizone napreduje, s výrobou čipov žačne do troch rokov

Hlavný dodávateľov čipov pre Apple rozširuje výrobu vo Phoenixe podľa plánov.

Závod dostal zelenú koncom minulého roku a mesto prisľúbilo 200 miliónov dolárov na vybudovanie infraštruktúry. Za TSMC pôjde do projektu približne 12 miliárd a do lokality prinesie nová továreň viac ako 1600 pracovných miest.

Práce na stavbe podľa informácií Bloombergu pokračujú stabilným tempom a do masovej výroby by sa nová pobočka TSMC mala pustiť do roku 2024. Medzi jej klientmi budú okrem Apple pravdepodobne aj Nvidia či Qualcomm.

V Spojených štátoch má spoločnosť továreň ešte v Camase v štáte Washington a dizajnové centrá v texaskom Austine či San Jose v Kalifornii. Arizonská továreň sa tak stane v poradí druhou výrobnou linkou v USA. Inak sa hlavné závody TSMC nachádzajú na Taiwane.

Nová prevádzka rozšíri možnosti Apple pri výrobe vlastných čipov z rady Apple Silicon ako napríklad M1, ktorý sa už nachádza v laptopoch ale aj stolných počítačoch značky.

zdroj: Bloomberg

cover: Unsplash / Laura Ockel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.