Nové MacBooky na WWDC potvrdil ďalší zdroj

Po Jonovi Prosserovi je o budúcotýždňovej premiére nového hardvéru presvedčený aj analytik Webbush Daniel Ives.

WWDC21, najnovšie vydanie konferencie zameranej na softvér, by tento rok mohlo priniesť novinky aj z oblasti hardvéru. Paralelne s predstavením nových veľkých aktualizácií pre všetky operačné systémy Apple, sa tak pravdepodobne dočkáme aj odhalenia dvoch nových modelov MacBooku Pro.

Podľa dostupných informácií pôjde o 16-palcový a takisto aj nový 14-palcový variant. Oba má podľa Ivesa poháňať čip M1. V tomto ohľade však analytik mieri pravdepodobne vedľa, keďže sa očakáva výkonnejší nástupca spomínaného čipu, ktorý bol minulý rok prvým z z rodiny Apple Silicon.

Nové MacBooky Pro majú byť iné nielen “pod kapotou”, ale redizajnom majú prejsť aj na povrchu. Zariadenia dostanú údajne ostrejšie hrany po vzore iPadu Pro. Vytratiť by sa mal kontroverzný Touch Bar a naopak vrátiť sa ma MagSafe či HDMI a slot na SD kartu.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.