Apple je v prvej trojke zoznamu Fortune 500

Spoločnosť dosiahla v roku 2020 príjmy 275 miliárd dolárov a v rebríčku jej patrí tretie miesto.

Apple tak zaznamenal vyše 5% rast príjmov, so ziskom 57,4 miliardy dolárov. Značka sa posunula o priečku vyššie, v minulom roku jej v rebríčku patrilo štvrté miesto. Aktuálne sa pred Apple nachádzajú už iba Amazon na druhom a Walmart na prvom mieste. V prvej päťke sa značka drží už osem rokov.

Kalifornská spoločnosť, podobne ako aj iné firmy a značky po celom svete, sa musela vyrovnávať s dopadmi pandémie nového koronavírusu a reagovať na zatvorené obchody, či obmedzenia v produkcii. Apple pomohol fakt, že množstvo ľudí bolo nútených pracovať z domu, na čo reagovali predaje produktov ako iPad či Mac raketovým rastom. Čísla v tomto období dosiahli rekordné hodnoty. Hodnota akcií značky narástla za uplynulý rok o viac ako 80%.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.