Vyšli aktualizácie macOS, iOS a iPadOS s opravami zabezpečenia

Podľa dokumentácie ide o drobné no dôležité updaty zamerané na opravy chýb, ktoré sa dostali do predchádzajúcich verzií.

iOS a iPadOS 14.5.1

Nová verzia prináša opravu pre WebKit, v ktorom mohlo dochádzať k zneužitiu pamäte zo strany malvéru. Apple ďalej uviedol, že si je vedémý, že k takýmto situáciám dochádzalo aj v praxi, preto odporúča používateľom aktualizovať systém čo najskôr.

Okrem iného prináša update aj opravu problému s App Tracking Transparency, ktorý sa prejavoval nezobrazovaním výziev z apiek po tom, čo ich používatelia opätovne povolili.

Okrem hlavného updatu pre najnovší iOS a iPadOS vyšli aj doplnkové aktualizácie watchOS 7.4.1 ako aj update pre staršie zariadenia – iOS 12.5.3.

macOS 11.3.1

Update prináša opravy známych chýb a takisto menovite aj vyššie spomenutého problému s WebKitom, kvôli čomu sa odporúča čo najskorší update operačného systému.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.