Výroba mini-LED komponentov pre MacBooky Pro začne v treťom štvrťroku

Dodávateľ Apple, spoločnosť Global Lighting Technologies podľa nového reportu DigiTimes zaháji dodávky dielov pre novú generáciu laptopov v budúcom kvartáli.

Podľa očakávaní má Apple predstaviť nové modely MacBook Pro s 14 a 16-palcovými displejmi, ktoré budú disponovať technológiou mini-LED a takisto aj vylepšenou verziou čipu M1.

Okrem toho by sa od svojich predchodcov mali líšiť aj po dizajnovej stránke – nová generácia má mať ostrejšie hrany vizuálne podobné iPadu Pro. Vrátiť by sa malo napájanie cez MagSafe či niektoré porty ako HDMI či slot pre SD kartu. Takisto sa hovorilo aj o odstránení Touch Baru, ktorý by bol nahradený tradičnými klávesami.

Technológia mini-LED by aj v prípade MacBooku, podobne ako pri iPade Pro, priniesla na zariadenie vyšší jas a lepší kontrast. Predstavenie najbližšej generácie MacBooku Pro sa očakávať v druhej polovici aktuálneho roku, objavili sa aj dohady o odhalení v rámci WWDC konferencie, ktorá štartuje už budúci pondelok.

zdroj: DigiTimes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.