Väčšina iOS aplikácií od Google stále nezobrazuje info o zbere dát

Apple v závere minulého roka oznámil vývojárom zmeny pravidiel súkromia, ktoré vyžadujú informácie o tom, aké dáta konkrétna aplikácia zbiera.

Zmena sa týkala nových aplikácií aj updatov tých existujúcich. Veľká časť developerov novú povinnosť splnila, to však nie je prípad Google. Pre aplikácie Gmail, Google Maps, Chrome, YouTube, Calendar, Google Docs a mnoho iných od 7. decembra nevyšli žiadne aktualizácie, ktoré by tzv. Privacy Label obsahovali.

Spomínaná zmena týkajúca sa súkromia sa objavila v iOS 14.3, kedy Apple poskytol používateľom možnosť viac sledovať to, aké informácie pri používaní aplikácií poskytujú.

Na druhej strane produkty ako Google Translate, Google Play Movies či Google Classroom upozornenia obsahujú a to aj napriek tomu, že takisto v nedávnej dobe neprešli updatom.

Ešte začiatkom januára Google pre TechCrunch pritom uviedol, že funkcionalitu do svojich aplikácií doplní v prvom alebo druhom týždni mesiaca. To sa však doteraz nestalo. Spoločnosť sa k dôvodom, prečo s aktualizáciami mešká, nevyjadrila. Updaty pritom zvykne Google vydávať pravidelne – teraz je to už viac ako mesiac, odkedy vyšiel posledný.

zdroj: TechCrunch

cover:Unsplash / Brett Jordan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.