Služba Shazam zaznamenala rekord miliardu shazamov za mesiac

Platforma na rozpoznávanie skladieb, ktorú má pod palcom Apple, pokorila novú hranicu.

Druhým dôvodom na oslavu môže byť dosiahnutie 50 miliárd tagov od spustenia Shazamu. Služba začínala vo forme textových správ ešte v roku 2002. Po spustení App Storu pred 13 rokmi vznikla aj aplikácia, ktorú v dnešnej podobe využíva čoraz viac ľudí.

Shazam je dnes už dostupný aj priamo v Apple zariadeniach. Stačí požiadať Siri, aby identifikovala skladbu alebo môžete k rozpoznávaniu hudby pristupovať cez Ovládacie centrum na svojom iPhone či iPade.

Apple zároveň sprístupní ShazamKit aj pre vývojárov, ktorí tak budú môcť integrovať rozhranie do svojich aplikácií. Uvoľnenie funkcionality je plánované počas tohto roka.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.