LG bude možno predávať iPhony

Značka, ktorá už dávnejšie avizovala plány na opustenie trhu so smartfónmi má v Kórei sieť predajní, o ktorých si Apple povedal, že by ich bolo škoda nevyužiť.

Koniec trápenia

Podľa nových informácií, ktoré priniesol BusinessKorea, hľadá LG ďalší sortiment, ktorý by v sieti 400 pobočiek ponúkal. V hre je predaj iPhonov a neskôr by sa mohla ponuka rozšíriť aj o ďalšie zariadenia s logom kalifornského jablka, avšak údajne s výnimkou Macov.

LG produkoval paletu Android smartfónov, no úspech zaznamenal iba pri tých cenovo dostupnejších. Spoločnosť sa nevedela presadiť v segmente strednej a vyššej triedy. V apríli tohto roku tak definitívne oznámila ukončenie prevádzkovania svojej smartfón divízie.

Jednania s nejasným koncom

Apple a LG údajne diskutujú a možnosti predaja Apple produktov vo vyhradenom oddelení v rámci predajní. Zdá sa, že cestu k dohode nateraz blokuje Mac. Apple by mal záujem aj o predaj svojich počítačov v LG Best Shopoch, no protistrana nechce predávať konkurenčný produkt, keďže sama ponúka laptop Gram.

LG jednania s Apple potvrdilo, no bližšie info o prípadnom rozhodnutí neposkytlo.

zdroj: BusinessKorea

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.