LG bude možno predávať iPhony

Značka, ktorá už dávnejšie avizovala plány na opustenie trhu so smartfónmi má v Kórei sieť predajní, o ktorých si Apple povedal, že by ich bolo škoda nevyužiť.

Koniec trápenia

Podľa nových informácií, ktoré priniesol BusinessKorea, hľadá LG ďalší sortiment, ktorý by v sieti 400 pobočiek ponúkal. V hre je predaj iPhonov a neskôr by sa mohla ponuka rozšíriť aj o ďalšie zariadenia s logom kalifornského jablka, avšak údajne s výnimkou Macov.

LG produkoval paletu Android smartfónov, no úspech zaznamenal iba pri tých cenovo dostupnejších. Spoločnosť sa nevedela presadiť v segmente strednej a vyššej triedy. V apríli tohto roku tak definitívne oznámila ukončenie prevádzkovania svojej smartfón divízie.

Jednania s nejasným koncom

Apple a LG údajne diskutujú a možnosti predaja Apple produktov vo vyhradenom oddelení v rámci predajní. Zdá sa, že cestu k dohode nateraz blokuje Mac. Apple by mal záujem aj o predaj svojich počítačov v LG Best Shopoch, no protistrana nechce predávať konkurenčný produkt, keďže sama ponúka laptop Gram.

LG jednania s Apple potvrdilo, no bližšie info o prípadnom rozhodnutí neposkytlo.

zdroj: BusinessKorea

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?