Samsung a Xiaomi sa najprv Apple smiali, teraz plánujú z balení vybrať nabíjačky takisto

Konkurenční výrobcovia chcú svoje smartfóny ponúkať s podobne osekaným príslušenstvom ako Apple.

Kalifornská značka pred uvedením iPhonu 12 avizovala, že v krabici s novým produktom jeho budúci majitelia už nenájdu nabíjací adaptér. Rozhodnutie bolo vtedy podmienené dopaddom na životné prostredie, no malo aj ekonomický rozmer v snahe kompenzovať vyššiu sumu prvého 5G modelu.

Krok, ktorý Apple urobil, sa stretol s kritikou zo strany Samsungu aj Xiaomi, ktoré si samozrejme nenechali ujsť príležitosť poukázať na to, že ich balenia nabíjačku stále obsahujú.

Teraz sa však evidentne karta obracia, keďže Samsung podľa nových patentových podaní, plánuje takisto vynechať adaptér z balení svojich Galaxy S21. Príchod zariadenia sa očakáva v polovici januára 2021. Okrem patentov je tu aj indícia v podobe odstráneného príspevku na Twitteri, v ktorom si práve Samsung uťahoval z Apple a ubezpečoval svojich zákazníkov, že v balení jeho telefónov nájdu aj nabíjačku.

Xiaomi takisto potvrdil, že box s očakávaným smartfónom Mi 11 bude o adaptér ľahší. Podobne ako Apple aj jeho konkurent uviedol ako dôvod rozhodnutia fakt, že mnoho ľudí už doma má viacero nabíjačiek a baliť ďalšiu k novému Mi 11 by bolo záťažou pre životné prostredie.

zdroj: MacRumors

komentárov
 1. Apple má dnes takovou pozici, že jsou od něj ostatní výrobci ochotni zkopírovat prakticky sebevětší pitomost. Legrační je to o to více, že Apple už léta kopíruje uživatelská řešení z Androidu, a také proto se iOS stále více Androidu začíná podobat.

  1
  0
  1. Presne tak, iOS od verzie 7 sa stale viac a viac podoba na Android, je stale vizualne hnusnejsi a hnusnejsi, neprehladnejsi a neprehladnejsi… Kde je prehladny a oku lahodiaci iOS 6… Quo vadis Apple?

   2
   0
 2. Nedavat nabijacku k telefonu? – Nekonecna blbost. Teraz som si kupil iPhone 12 a nemam ho ako nabijat. Nabijacku k predchadzajucemu iPhonu mam s USB-A (Lightning kabel k tomuto telefonu sa rozpadol – znama kvalita Apple kablov), pocitac mam tiez s USB-A. Prilozeny Lightning kabel k iPhone 12 ma USB-C, nabijacka nie je prilozena ziadna. Apple sa vyhovara na ekologiu – bullshit, ide len a len o peniaze… Takze ak chcem nabijat telefon, tak bud si kupim nabijacku s USB-C alebo strcim prilozeny kabel s USB-C niekomu do zadku. Priklanam sa k moznosti č. 1.

  1
  0
 3. Jednoducho si dam vedla seba dve krabice. V jednom je nabijacka a v druhom nie.
  Uprednostnim kvoli tomu samsung pred apple kvoli nabijacke?

  Uz sa smejem pocas pisania tej vety .. ale odpoved bude skor nie.

  Takze neni o com .. a tych par nahnevanych prispevkov nic neznamena

  0
  2
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť