Apple možno chystá klávesnice s adaptívnymi klávesami

Nový patent prezentuje riešenie, ktoré by pod vaše prsty prinieslo tlačidlá, ktoré by dokázali meniť popisok.

Umožňoval by to displej umiestnená na každej klávese samostatne. Patent, ktorý túto technológiu popisuje, si všimol (ako inak) portál Patently Apple. Dokument dostal potvrdenie od amerického patentového úradu posledný deň uplynulého roku 2020.

Spomína sa v ňom riešenie, kedy by každá klávesa v rámci klávesnice disponovala vlastným diplejom, na ňom by bolo možné preskupovať jednotlivé pixely a tým zobrazovať rôzne popisky či symboly. Tie by teda bolo možné nakonfigurovať podľa potrieb a mohli by sa meniť aj počas používania podľa potreby a pre rôzne situácie.

Podľa patentového opisu je zrejme, že dizajn by sa v budúcnosti mohol objaviť tak na laptopoch s logom Apple ako aj na samostatných klávesniciach k jeho desktopom. Za zmienku stojí aj fakt, že technológia, ktorú Apple v tomto patente prezentuje nie je konštrukčne v konflikte s existujúcou Magic Keyboard.

zdroj: Patently Apple

komentáre
  1. Toto asi pred 15 rokmi urobila ruská dizajnérska firma Artlebedev. Klávesnicu si mohlo nadizajnovať užívateľ ako chcel. Boli aj predpripravené napr. na Photoshop. Namiesto písmen boli PS ikony z menu.

    3
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.