Apple možno chystá klávesnice s adaptívnymi klávesami

Nový patent prezentuje riešenie, ktoré by pod vaše prsty prinieslo tlačidlá, ktoré by dokázali meniť popisok.

Umožňoval by to displej umiestnená na každej klávese samostatne. Patent, ktorý túto technológiu popisuje, si všimol (ako inak) portál Patently Apple. Dokument dostal potvrdenie od amerického patentového úradu posledný deň uplynulého roku 2020.

Spomína sa v ňom riešenie, kedy by každá klávesa v rámci klávesnice disponovala vlastným diplejom, na ňom by bolo možné preskupovať jednotlivé pixely a tým zobrazovať rôzne popisky či symboly. Tie by teda bolo možné nakonfigurovať podľa potrieb a mohli by sa meniť aj počas používania podľa potreby a pre rôzne situácie.

Podľa patentového opisu je zrejme, že dizajn by sa v budúcnosti mohol objaviť tak na laptopoch s logom Apple ako aj na samostatných klávesniciach k jeho desktopom. Za zmienku stojí aj fakt, že technológia, ktorú Apple v tomto patente prezentuje nie je konštrukčne v konflikte s existujúcou Magic Keyboard.

zdroj: Patently Apple

komentáre
  1. Toto asi pred 15 rokmi urobila ruská dizajnérska firma Artlebedev. Klávesnicu si mohlo nadizajnovať užívateľ ako chcel. Boli aj predpripravené napr. na Photoshop. Namiesto písmen boli PS ikony z menu.

    3
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aplikácie optimalizované pre Macy s M1 (aktualizácia)

Apple minulý mesiac predstavil prvý z čipov pre svoje počítače a spolu s ním trojicu nových zariadení. Nové produkty predstavujú zároveň výzvu pre vývojárov, aby prispôsobili svoj softvér novej architektúre. Prinášame prehľad aktuálne optimalizovaných aplikácií.