Prechod na iOS 15 je pomalší ako pri staršom softvéri

Nový prieskum ukazuje, že v porovnaní s iOS 14 sa nová verzia operačného systému rozširuje pomalšie.

Na základe údajov od analytickej spoločnosti Mixpanel si do dvoch dní od vydania iOS 15 stiahlo update iba necelých 9% používateľov. Pri minuloročnom iOS to bolo takmer 15%. Tempo aktualizovania sa nezrýchlilo ani dva týždne od vydania nového iOS.

Analytici uviedli, že 5. októbra malo iOS 15 nainštalovaných 22,22% používateľov. V rovnaký deň pred rokom to bolo v prípade iOS 14 takmer 42%. Dôvodov pomalšieho prechodu na najnovší iOS môže byť viacero.

Minuloročný systém bol výrazne väčším posunom – priniesol napríklad widgety, režim obraz-v-obraze pre iPhony, priestorový zvuk či knižnicu aplikácií. Ďalším dôvodom môže byť aj aktuálna nedostupnosť niektorých funkcií iOS 15, ktoré majú doraziť až neskôr. A do tretice je tu fakt, že v prípade iOS 14 bude Apple prinášať dôležité bezpečnostné aktualizácie aj naďalej.

A čo vy?

zdroj: Mixpanel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.