Očakávaný 14 a 16-palcový MacBook Pro má posilniť pozíciu Apple Silicon v druhom polroku 2021

V tomto období sa očakáva predstavenie dvoch nových modelov Apple laptopu s novým Apple Silicon čipom.

Analytici z TrendForce z tohto dôvodu odhadujú približne 7% rast trhového podielu Apple v segmente CPU pre notebooky. Ešte v lete minulého roku informoval renomovaný analytik Ming-Chi Kuo o tom, že Apple pripravuje 14 a 16-palcový model MacBooku Pro s Apple Silicon. Tie podľa neho dorazia na konci druhého alebo v treťom kvartáli 2021. Kuo predpokladá, že zariadenia ponúknu mini-LED displej pre vyšší jas, lepší kontrast a bohatšie farby.

Apple takisto v lete, v rámci júnovej WWDC konferencie načrtol svoje plány ohľadom prechodu od Intel procesorov na vlastné riešenie. Celý proces odhaduje na dva roky. Okrem dvoch MacBookov sa skloňuje aj 24-palcový iMac a menšia verzia Mac Pro. Minulý mesiac informoval portál Nikkei Asia o vývoji novej verzie iMac Pro pre aktuálny rok.

Podľa TrendForce čelí Intel čoraz väčšiemu tlaku od svojej konkurencie, ku ktorej patrí okrem Apple aj AMD. Výrobca bude preto musieť prísť s presvedčivou stratégiou. M1, ktorý je prvým z rodiny Apple Silicon čipov, sa už stihol zapísať ako neuveriteľne výkonný a úsporný. Dôkazom môže byť aj fakt, že základný model MacBooku Air, predstavený v závere roka v rámci Apple Silicon, vďaka tomuto čipu dokázal v benchmarkoch prekonať aj 16-palcový MacBook Pro s Intelom.

zdroj: TrendForce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.