Niektoré z nových Macov s M1 majú problém s rýchlym prepínaním používateľa

Chyba sa prejavuje spustením šetriča obrazovky, ktorý nejde vypnúť.

Nový macOS Big Sur ponúka cez rýchle prepínanie používateľov prechádzať medzi jednotlivými účtami aj bez odhlasovania a prihlasovania. Na fórach sa však objavili reakcia ľudí, ktorým táto funkcia spôsobuje nepríjemný problém. Pri niektorých prípadoch použitia rýchleho prepínania spustí macOS šetrič obrazovky, ktorý však nejde jednoducho vypnúť.

Podľa informácií funguje zatvorenie a opätovné otvorenie laptopu, stlačenie Power / Touch ID tlačidla, či kombinácia Alt + Command + Q. Následne by sa mal Mac vrátiť na obrazovku prihlasovania.

Problém dočasne rieši vypnutie funkcie rýchleho prepínania účtov, to však nie je riešením. Zároveň ani vypnutie šetriča obrazovky v Systémových nastaveniach problém neodstránilo. Bug postihuje podľa zistení počítače s M1 procesoromMac mini, MacBook Air a 13-palcový MacBook Pro.

Máte niektoré z týchto zariadení a stretli ste sa s problémom?

zdroj: MacRumors

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?