Nový iMac prinesie tenšie okraje aj Apple Silicon

Vyzerá to tak, že sa desktop konečne dočká nového dizajnu aj Apple procesoru.

Po včerajšom sumári ohľadom MacBooku Pro prinášame podrobnosti aj k iMacu, o ktorých informoval v novom reporte Bloomberg.

Očakávaná aktualizácia zariadenia má prísť s novým dizajnom, ktorý bude mať tenšie okraje okolo displeja. Takisto sa v správe spomína redizajnovaný podstavec, ktorý bude viac pripomínať prevedenie z Pro Display XDR.

Zadná strana zariadenia má stratiť zakrivenie a celý iMac tak bude hranatejší, čo ladí s dizajnovým jazykom, ktorý môžeme vidieť pri niektorých aktuálnych iPadoch či najnovšom iPhone. Podobne by mali “zostriť” aj MacBooky Pro.

Pokiaľ ide o uhlopriečku, tu by sa mali takisto udiať zmeny. Namiesto 21,5 a 27-palcového modelu by sme sa mali dočkať nových verzií. Jednou z nich by mohla mať uhlopriečku 23 až 24 palcov.

Vnútri bude zariadenia ukrývať nový procesor z rodiny Apple Silicon, ktorý ponúkne viac výkonu. Apple aktuálne testuje čipy s 16 výkonnými a 4 úspornými jadrami, high-end verzia iMacu by mohla disponovať dokonca až 32 jadrami s vysokým výkonom. Podobne je vo vývoji aj vylepšená GPU s 16 a 32 jadrami.

Na oznámenie dátumu očakávaného predstavenia si budeme musieť ešte nejaký čas počkať. V prípade MacBooku Pro to má byť tretí štvrťrok 2021.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.