Návod: Vypnite si na iPad ploche widget pre Fotky

Nechcete, aby boli vaše fotky viditeľné pre každého kto sa pozerá na domovskú obrazovku vášho tabletu? Prinášame postup ako na to.

Aj keď zatiaľ ich počet a úroveň od aplikácií mimo Apple ekosystém nie je veľký, widgety, ktoré dorazili v iOS (a iPadOS) 14 sú šikovným spôsobom ako mať poruke potrebné informácie, či ovládacie funkcie.

Dnes sa však pozrieme na spôsob, ako práve jeden z nich vypnúť. Nie každému totiž musí vyhovovať zobrazovanie posledných záberov z foto aplikácie vášho zariadenia na domovskej obrazovke.

Pre skrytie widgetu máte na výber dva postupy:

Postup číslo jeden

Určená pre situácie, kedy chcete odstrániť fotku, ktorú ste už videli v rámci widgetu Fotky.

  1. Ťuknite na widget Fotky na svojom iPade či iPhone.
  2. V tejto chvíli by ste mali vidieť približne desiatku záberov. Alternatívna cesta vedie cez Fotky / Pre vás / Vybrané fotky (Photos / For You / Featured Photos)
  3. Ťuknite na obrázok, ktorý chcete odstrániť a následne na tlačidlo Zdieľať.
  4. Tu zvoľte Odstrániť z vybraných fotiek (Remove from Featured Photos).
  5. Ak odstránite všetky fotky, ktoré boli vybrané z konkrétneho dňa pre widget, zobrazí vám prvú položku v sekcii Spomienky (Memories), v rámci tabu Pre vás (For You) v aplikácii Fotky.

Postup číslo dva

Takto môžete obrázkom zabrániť v zobrazovaní v rámci widgetu Fotky

  1. Nájdite si zábery, ktoré nechcete vo widgete zobrazovať. Môžete označiť viacero fotiek naraz.
  2. Ťuknite na tlačidlo Zdieľať.
  3. Ťuknite na Skryť (Hide).
  4. Nezabudnite skryť aj album so skrytými fotkami – Nastavenia / Fotky / Album Skryté (Settings / Photos / Hidden Album).
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.