Na eBayi sa objavil Apple I

Na eBay sa dá v skutočnosti čokoľvek. Čo vás napadne, to tam určite je. Výnimkou nie je rarita, akou je Apple I, ktorého cena zarazí nie jedného človeka. Na druhej strane, jedná sa o veľmi vzácny kúsok.

Z času na čas sa stane, že sa na internetovom portáli eBay objaví nejaký ten vzácnejší kúsok histórie Apple. No a cena je dosť často svojou výškou v trocha iných sférach. Niektoré ale majú isté “kúzlo”, vďaka ktorému je ich cena pochopiteľná. Toto je ten prípad. Na eBayi sa totiž objavila veľmi vzácna časť histórie. A to Apple I, prvý počítač, ktorý kedy dvaja zakladatelia Apple zostrojili. A teraz tá závratná suma. Ak ste hádali nad milión, máte pravdu. Presnejšie, 1,5 milióna americký dolárov. No niet sa čomu čudovať, veď ho postavil sa Steve WozniakSteve Jobs. Mail by ste síce z neho neposlali, ale aj tak. Je to predsa veľmi vzácny kus “technologickej revolúcie” a histórie.

Podľa správ od IGN, je tento Apple I jeden zo 6 kusov s pôvodným, dreveným telom Byte Shop KOA a neupravenou NTI matičnou doskou. Ďalšou vecou, ktorá robí z tohto počítača výnimočný kus je fakt, že stále funguje. To je vcelku vzácne pri takto starých počítačoch.

A tým to ale nekončí. Podľa informácií je tento kus jedným z prvých 50 kusov, ktoré Jobs a Wozniak postavili. Jediné čo bolo na tomto počítači upravené je vstup pre klávesnicu a monitor. To ale nijak nemení fakt, že sa jedná o veľmi zaujímavý kúsok histórie.

Apple I bol prvý produkt, ktorý Apple predstavil v roku 1976. V ten čas sa predával za 666,66$ amerických dolárov (podľa aktuálneho prepočtu 547,73€). Myslíme si, že Jobsa ani Wozniaka by určite nenapadlo, že ich prvotný počin v sfére počítačov naberie časom hodnotu, ktorá sa rovná luxusnému bytu v New Yorku. Ak ale máte nazvyš nejaký ten milión a pól a ste zarytý fanúšik Apple, môžete sa k dražbe pridať.

zdroj: 9To5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť