iPhone bol v závere roka celosvetovo najpredávanejším smartfónom

V štvrtom kvartáli roku 2020 sa Apple podarilo predať rekordný počet zariadení.

Analytici z Canalys priniesli nové dáta, podľa ktorých sa v záverečnom štvrťroku 2020 predalo takmer 82 miliónov iPhonov. Kalifornské jablko tak suverénne obsadilo vrchol rebríčka.

Druhý v poradí, Samsung, zaznamenal naopak medziročný pokles o 12% a predal 62 miliónov kusov.  Ostatné značky, ktoré sa nachádzajú v prvej päťke získali väčší podiel na úkor Huawei, ktorý z vrcholnej sekcie rebríčka vypadol prvýkrát po šiestich rokoch.

Xiaomi na treťom mieste zaznamenal 43,4 milióna predaných smartfónov, Oppo 34,7 milióna a Vivo 32,1 milióna. Celkovo sa v závere roku 2020 predalo takmer 360 miliónov smartfónov.

V otázke celoročného poradia si prvenstvo drží Samsung s pätinovým podielom, juhokórejská spoločnosť však medziročne spadla o 14%. Apple je na druhom mieste so 14% podielom a naopak zaznamenal 5% rast. Najhoršie dopadol Huawei, ktorý aj pre sankcie zo strany Spojených štátov znížil svoj podiel o 22%.

Apple sa podľa analytikov podarilo v poslednom štvrťroku uspieť vďaka najnovšiemu iPhonu, ktorý sa stal hitom a upevnil postavenie značky medzi konkurentmi s 5G zariadeniami. Takisto podľa Canalysu do určitej miery pomohlo značke aj viacero úsporných opatrení – napríklad menšie balenia vďaka absencii nabíjačky, čo sa pri súčasnej situácii a vysokých cenách za leteckú prepravu, ukázalo ako nielen ekologický ale aj prezieravý krok.

zdroj: Canalys

komentáre
  1. kto by to kupoval, ibaze teeenegeri s kravatlami,co sa chcu ukazat pred kozami, ja by to kupil ale u mna je to posun od osem plus, vlastne minus :)

    0
    2
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.