LiDAR technológiou by mohli disponovať všetky iPhony 13

S touto hypotézou prišiel taiwanský DigiTimes. Objaví sa skener okrem high-end Pro modelov aj v základných iPhonoch tohtoročnej generácie?

Debut technológie prišiel v marci minulého roku, kedy sme ju mohli vidieť počas predstavenia iPadu Pro a na jeseň si našiel cestu aj do iPhonu 12. Pre spresnenie, išlo vtedy o modely Pro a Pro Max.

Teraz by sa však mala situácia mierne zmeniť a možno sa v novej generácii Apple smartfónu dočkáme LiDAR skeneru na všetkých modeloch. Nebolo by to ostatne prvýkrát, čo by kalifornská spoločnosť zvolila tento postup.

Už v minulosti Apple prišiel s novou technológiou, ktorú uviedol na high-end modeloch svojich produktov, aby sa postupom času dostali aj do tých základných. Stačí si spomenúť na OLED displeje. Tie boli najprv výsadou iPhone 11 ProiPhone 11 Pro Max. Základný iPhone 11 disponoval LCD. O rok neskôr však už ponúkali všetky iPhony 12 OLED obrazovky bez rozdielu.

Tento rok sa očakáva, že Apple zvolí na predstavenie nového iPhonu opäť septembrový termín a podobne ako naposledy, má ísť znovu o štyri modely. Najmenší iPhone 13 mini s 5,4-palcovým displejom, iPhone 13 a iPhone 13 Pro s rovnakou 6,1-palcovou uhlopriečkou a nakoniec 6,7-palcový iPhone 13 Pro Max.

zdroj: DigiTimes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť