iPad s OLED displejom dorazí o 2 roky, skončí aj Touch Bar

Nový report od analytikov špecializovaných na displeje prináša čerstvé info.

Väčší na úvod

Novú technológiu displeja dostane podľa všetkého iPad Pro s 12,9-palcovou uhlopriečkou. Rovnaký model už disponuje od mája mini-LED displejom.

Spoločnosť Display Supply Chain Consultants verí, že Apple predstaví OLED iPad v roku 2023. Príchod nového typu obrazovky má podľa odhadov priniesť do segmentu tabletov zisk 1 miliardy dolárov v horizonte jedného roka. Tablety s OLED tak dosiahnu medziročný rast 57%, čo predstavuje doteraz najvyššiu odhadovanú hodnotu. iPad s OLED technológiou bude pravdepodobne jednotkou vo svojej kategórii.

Touch Bar končí?

OLED bude pre iPady síce novinkou, to však neplatí pre iný z produktov Apple. iPhone 12, predstavený na jeseň minulého roku, využíva túto technológiu tiež. V úvode aktuálneho roku zabezpečila najnovšia generácia iPhonov značke 26% podiel na predajoch OLED smartfónov. Nasledoval Samsung s 20%.

Po telefónoch sa technológia najčastejšie objavuje v smart hodinkách. Tretiu priečku drží Touch Bar. Po príchode iPadov s OLED však túto pozíciu tablety hravo prevezmú. Podľa názoru analytikov má Apple dokonca neskôr Touch Bar z Macbookov vypustiť úplne.

zdroj: Display Supply Chain Consultants

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.