Poznámky z nového iOS a macOS nemusia byť kompatibilné so staršími systémami

Apple minulý mesiac predstavil veľké aktualizácie pre iOS aj ďalšie systémy, ich prepojenie s predchádzajúcimi verziami však v tomto prípade nemusí fungovať.

V rámci updatu prešla zmenou aj aplikácie Notes, ktorá slúži na tvorbu poznámok. Tá má po novom ponúknuť viac možností pre skupinovú spoluprácu a lepšiu organizáciu poznámok.

V nových OS bude možné napríklad spomenúť ďalšieho používateľa v zdieľanej poznámke tradičným znakom @ v kombinácii s jeho menom. K textom sa budú dať pridávať tagy, ktoré následne uľahčia vyhľadávanie.

Tieto nové funkcie však nemusia byť dostupné pre ľudí so staršími verziami operačných systémov. Ak teda napríklad máte nainštalovaný iOS 15 či nový macOS 12 Monterey a vytvoríte poznámku s využitím vyššie spomínaných noviniek, nemusí sa ostatným správne zobraziť.

Notes detekuje zariadenia vo vašom iCloude a v prípade, že je na ňom nainštalovaný starší systém upozorní vás, že tagy či zmienky je možné zobraziť iba v iOS a iPadOS 14.5 či macOS Big Sur 11.3.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.