iOS 14.5 prinesie opravu pre problém s batériou na iPhonoch 11

Očakávaný update operačného systému má okrem iného priniesť aj opravu chyby, ktorá sa prejavovala chybným monitorovaním baterky.

Problém sa týkal jedenástej generácie smartfónov ako takej – sťažovali sa naň majitelia iPhonov 11, 1 Pro aj 11 Pro Max. V dokumente, ktorý k tomu Apple vydal, sa spomína rekalibrácia pomocou nového updatu pre iOS. Ten má opäť nastaviť maximálnu kapacitu batérie a takisto vrcholovú hodnotu výkonu pre modely iPhone 11, čím sa má vyriešiť problém s nepresnými odhadmi zdravia baterky, s ktorým sa stretli viacerí používatlia. V praxi sa situácia prejavovala nečakaným poklesom kapacity batérie, či znížením výkonu.

Po iinštalácii aktualizácie sa používateľom na iPhone 11 zobrazí informácia o rekalibračnom procese. Ten môže podľa Apple zabrať niekoľko týždňov. Po jeho úspešnom dokončení sa aktualizujú informácie o maximálnej kapacity baterky aj výkonnových limitoch. Ak sa zároveň zistí reálne zníženie zdravia batérie, zobrazí sa o informácia o potrebnom servise.

V niektorých prípadoch nemusí byť proces úspešný a následne sa zobrazí správa o servisovaní. Apple v takom prípade bezplatne vymení postihnuté batérie, aby zariadenia dosahovalo plný výkon aj kapacitu nabitia.

Máte niektorý z modelov iPhone 11 a stretli ste sa s týmto problémom?

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.