Apple prestal podpisovať iOS 14.4.1

Apple zastavil podpisovanie iOS 14.4.1. To znamená, že downgrade na túto verziu iOS už nebude možný. Na druhej strane sa ale jedná o rozumný krok z hľadiska bezpečnosti zariadení.

Po nedávnom (26.3) vydaní iOS 14.4.2 sa Apple rozhodol prestať podpisovať iOS 14.4.1, teda prechádzajúcu verziu iOS 14. Ak je zariadenie aktualizované na na najnovší iOS, znamená to, že jeho downgrade už nebude možný.

Apple rutinne zastavuje podpisovanie starších verzií softvéru po tom, ako vyjdú jeho novšie verzie, aby tak užívateľov “postrčil” k aktualizácii zariadenia na najnovšiu verziu a udržoval tak zariadenia zákazníkov v aktuálnom stave.

iOS 14.4.1 bola bezpečnostná aktualizácia, ktorej úlohou bolo opraviť WebKit slabinu, ktorá umožňovala škodlivému, webového obsahu spúšťať kód. iOS 14.4.2 je taktiež bezpečnosťou aktualizáciou, ktorá taktiež opravovala chybu WebKitu, ale taktiež aj zamedzovala škodlivému webovému obsahu univerzálnemu skriptovaniu naprieč stránkami.

Apple zároveň svojím zákazníkom dôrazne odporúča svoje zariadenia aktualizovať na najnovšiu verziu operačného systému, aby nebolo možné zneužiť vyššie spomenutú, prípadne inú slabinu.

iOS 14.4.2 je v súčastnosti verejne dostupnou verziou iOS, ktorú si môžu zákazníci stiahnuť na svoje zariadenia. Apple, ale taktiež poskytol aj iOS 14.5 pre vývojárov a verejných beta testerov na testovacie účely. iOS 14.5 je jednou z najväčších aktualizácií iOS 14, ktorá prináša odomykanie iPhonu pomocou Apple Watch, pokiaľ má človek nasadené rúško, Dual-SIM 5G podporu, kompatibilitu s najnovšími hernými ovládačmi a ďalšie.

 

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.