Facebook sa púšťa do podcastových vôd

Sociálna sieť naskakuje na vlnu a pridáva sa tak k Spotify či Apple. Platforma pod hlavičkou Facebooku by mala byť k dispozícii od budúceho týždňa.

Zámer rozšíriť svoje aktivity aj na podcasty vyšli najavo na základe mailovej komunikácie medzi sociálnou sieťou a tvorcami podcastov. Služba by mala byť spustená 22. júna s možnosťou prepojenia RSS feedu daného podastu z Facebookom, ktorý vygeneruje príspevky pre Facebook k jednotlivým epizódam.

Podcasty by mali byť dostupné prostredníctvom novej, rovnomennej záložky. Autori by mali mať k dispozícii aj funkciu, ktorou umožnia ľuďom zdieľať krátke klipy z relácií.

Podcasty sa profilujú ako nová sféra pre tvorbu a monetizáciu obsahu. Služba Spotify napríklad nemalými čiastkami investovala do zabezpečenia zmlúv s tvorcami pre exkluzívne vysielanie ich formátov. Apple takisto nedávno predstavil vlastný model s plateným predplatným v aplikácii Podcasty. Facebook pochopiteľne nechce ostať bokom tejto perspektívnej oblasti.

zdroj: The Verge

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.